تقال سرویس تعمیرات تخصصی ماکروفر

تمیز کردن مایکروویو

مایکروویو وسیله‌ ای است که خیلی از ما در خانه‌ هایمان از ان برای اماده کردن غذا استفاده می‌ کنیم. اما این وسیله هم مثل هر وسیله خانگی دیگری، نیاز به تمیز کردن دارد و در صورتی هم که به روش‌ های درستی تمیز نشود، ممکن است دچار بوی بد شود و کارایی آن پایین بیاید. اغلب افراد از سخت بودن پروسه‌ تمیز کردن و از بین بردن لکه‌ های مایکروویو شاکی هستند و کمتر تن به این کار می دهند، اما برای حل این مشکل روش‌ های راحت و کاربردی وجود دارد. ما در این مطلب از زومیلو اسان ترین روش های تمیز کردن داخل مایکروفر و سولاردم را اموزش می دهیم، پس تا اخر این مطلب با ما همراه باشید.

۱-استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروویو

روش اول برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از سرکه است. برای این کار نصف پیمانه سركه را در ظرف مخصوص فر بریزید و ظرف را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل مایکروفر بجوشانید و بعد از سرد شدن دستگاه ، دیواره ها و داخل ان را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

۲-استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروفر

روش دوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از لیمو است. ابتدا اب یک عدد لیموترش بزرگ را که نصف کرده اید در یک چهارم پیمانه اب بریزید و سپس هر دو تکه لیمو را داخل کاسه (ظرف مخصوص فر) بریزید. حالا کاسه حاوی لیمو و اب لیمو را داخل مایکروفر قرار دهید. و به مدت ۵ تا ۱۰ دقيقه مايکروويو را روشن کنيد و اجازه دهيد بخار آب و آب ليمو کارش را انجام دهد. حال کاسه را از مايکروويو خارج کرده و با پارچه تميزی ديواره های مايکروويو را به راحتی تمیز کنيد. همچنین سينی شيشه ای و حلقه زير ان را می توانيد با مايع ظرفشويی به خوبی بشوييد.

۳-استفاده از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مایکروویو

روش سوم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم استفاده از مایع ظرفشویی است. برای ايمن نگه داشتن مايكروفر و اسيب نرسيدن به ان يك كاسه را از اب گرم پر کنید. به اندازه كافی مايع ظرفشويی به اب اضافه کنید. كاسه را به مدت يك دقيقه درون مايكروویو يا سولاردم قرار دهید تا بخار كند. حالا با يك اسفنج مرطوب داخل مايكروویو يا سولاردم را به خوبی تميز کنید. بخار، تمام بوی بد و كثيفی را از بین می برد، به طوری که شما می توانید داخل دستگاه را به راحتی تمیز کنید.

۴-استفاده از محلول شیشه پاک کن

روش چهارم برای تمیز کردن داخل مایکروفرو سولاردم ، استفاده از شیشه شور است. مقداری از محلول شیشه پاک کن را با مقداری اب مخلوط کنید. حال با یک دستمال تمیز که به این محلول اغشته کردید سطوح داخلی و خارجی مایکروویو را پاک کنید و سپس با یک دستمال خشک ان را دستمال بکشید.

۵-استفاده از جوش شیرین

روش پنجم برای تمیز کردن داخل مایکروویو و سولاردم ، استفاده از جوش شیرین است. یک کاسه جوش شیرین را صبح تا شب داخل مایکروفر قرار دهید. جوش شیرین بوگیر بسیار مناسبی است. اما به زمان زیادی برای بوگیری نیاز دارد.برخی از دستگاه ها دارای بوزدایی خودکار هستند که بعد از قرار دادن موارد می توانید این قابلیت را روشن کنید.

۶-استفاده از آب

روش ششم ، استفاده از اب است. مقداری آب داخل یک ظرف مخصوص مایکروفر بریزید و آن را به مدت پنج دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید، بعد از اتمام پنج دقیقه ظرف اب را خارج کنید، البته مراقب باشید چونکه بسیار داغ است، حالا با یک دستمال به راحتی لکه ها را از بین ببرید.

تقال سرویس تعمیرات تخصصی ماکروفر را به صورت تخصصی انجام می دهد. ما با داشتن نمایندگی مولینکس و تفال سعی در ارائه بهترین خدمات را به شما عزیزان داریم.

نکته : در صورتی که لکه سختی وجود داشت و پاک نشد می توانید پنبه را اغشته به الکل صنعتی کنید و داخل دستگاه را تمیز کنید سپس با دستمال نمدار ان را پاک کنید.
در زمینه نحوه نگهداری مایکروویو اگر سوالات دیگری دارید، با ما در تفال سرویس در ارتباط باشید، آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *