تعمیرات تخم مرغ پز

از لوازم خانگی که کار پخت و پز را ، آسان کرده دستگاه تخم مرغ پز می باشد. تخم مرغ پز وسیله ای برای پختن تخم مرغ است که ظرفیت ۱- ۷ تخم مرغ را دارا می باشد.

پیمانه اندازه گیری را با توجه به میزان مورد نیاز پختگی (با علامت های که روی دستگاه وجود دارد ) و تعداد تخم مرغ ها ، با آب پر نمایید و درون دستگاه بریزید. به منظور جلوگیری از شکسته شدن تخم مرغ ها در حین پخت ، به وسیله ی سوزنی که در کف پیمانه ی آب وجود دارد ، تخم مرغ ها را سوراخ کرده و در محل مناسب داخل دستگاه قرار دهید. دستگاه را روشن کرده و منتظر شوید تا دستگاه پس از پایان پخت خاموش شود ، حال تخم مرغ ها آماده میل کردن می باشند.

در هنگام کار دستگاه ، سوراخی که بروی در پوش دستگاه تعبیه شده است به منظور خروج بخار می باشد ، لطفا در هنگام روشن بودن دستگاه ، به آن دست نزنید.

تعمیرات تخم مرغ پز

تخم مرغ پز ها ، معمولا قابیلت پخت انواع تخم مرغ : عسلی ، نیم بند و سفت را دارا بوده و در برخی از آن ها هم ، ظرف مخصوصی برای پخت نیمرو وجود دارد. در صورتی که در پوش دستگاه شفاف باشد شما می توانید مراحل پخت را مشاهده نمایید. بهتر از کفه تخم پز ،پوشش نچسپ داشته باشد تا اگر در حین پخت مواردی روی آن ریخت ، تمیز کردنش آسان باشد.

نکته: ممکن است بعد از هر بار استفاده از دستگاه تخم مرغ پز ، در ظاهر نیاز به شستن نداشته باشد ولی این دستگاه همانند دیگر دستگاه ها نیازمند نظافت و شست و شوی بهداشتی می باشد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *