اشتراک گذاری در تلگرام

چه عواملی باعث می شود که فیوزهای مایکروویو بسوزد؟

مایکروویو ها گاهی اوقات مانند هر دستگاهی کار خود را متوقف می کنند، پرداخت هزینه برای تعمیر مایکروویو حرفه ای اغلب هزینه بیشتری نسبت به واحد جدید دارد ، اما عیب یابی اساسی در دسترس هر فرد با قشر متوسط ​​است، اگر فيوز ماكروفر سوخته است، چند دقیقه عیب یابی ميتوان مشکلی را به  راحتی ترمیم کنید.

ابتدا، مشکلات خارجی را بررسی کنید
اگر مایکروویو به یک پريز وصل شده است ، پریز برق خود را بررسی کنید. اگر علائم احتراق نشان داده شود یا اگر 2 شاخه مایکروویو در جایی که به داخل پریز وصل است، سوخته شده باشد، این علائم خطرناك است، سيم برق را تعویض کنید یا یک برقکار را بازرسی کرده و محل خروجی را تعویض کنید.

سوئیچ قفل درب را امتحان کنید
لچکی که درب شما را بسته نگه مي دارد ، شامل یک سوئیچ است که گاه به آن قفل درب گفته می شود. به مرور زمان فرسوده می شود زیرا هر بار مایکروویو را باز یا بسته می کنید ، آن را فعال می کنید. اگر فیوز مایکروویو سوخته شده باشد ممكن است در حین کار ماكروفر درب آن را باز کرده باشيد، در غیر این صورت ، شما نیاز به بررسي سوئیچ دارید.
ابتدا مایکروویو را از برق جدا کنید، درپوش را از مایکروویو جدا کرده و سوئیچ درب را که دقیقاً در زیر نقطه ای که قلاب های درب را به داخل چفت می گیرند قرار دهید. کنتور خود را به تنظیم پیوستگی آن برگردانید و کاوشگرها را به پایانه های سوئیچ لمس کنید. وقتی دکمه محرک را فشار دهید، باید تداوم داشته باشید، اما اگر هنگام انتشار آن هیچ تداوم وجود نداشت، سوئیچ را تعویض کنید.

مگنترون را آزمایش کنید
یکی دیگر از مؤلفه هایی که باعث خرابی فیوزها (و سایر اجزای آن) می شود ، مگنترون است که بخشی از مایکروویو های واقعی است که غذای شما را پخته می کند. مطابق با تعمیرات لوازم مجاز خدمات ، قبل از آزمایش آن ، می بایست مایکروویو را جدا کرده ، پوشش آن را برداشته و خازن را که مقادیر بالقوه کشنده برق را در آن ذخیره می کند ، تخلیه کنید . در مرحله بعد سیمها را از پایانه های مگنترون جدا کنید.
پس از اتمام آن مقدمات، مولتی متر خود را برای اهم / مقاومت تنظیم کنید و کاوشگرهای آن را به پایانه ها لمس کنید. شما باید مقاومت 2 تا 3 اهم را ببینید. اگر اینگونه نباشد، مگنترون معیوب است، بعد به نوبه خود یک پروب را به شاسی مایکروویو و دیگری به هر ترمینال لمس کنید. اگر استمرار بین مگنترون و شاسی وجود داشته باشد، معیوب است

تعمیر مایکروویو در مقابل جایگزینی
اگر این آزمایشات مشکل شما را برطرف نکنند، احتمالاً یک اتصال کوتاه در یکی از اجزای دیگر درون مایکروویو شما وجود دارد.همچنین اگر تقصیر مربوط به مگنترون شما باشد ، ممکن است در هنگام منفجر شدن فیوز به اجزای دیگر آسیب برساند، با وجود مایکروویو های کم هزینه ، صورتحساب تعمیر شما احتمالاً بالاتر از هزینه واحد جدید خواهد بود.

شعبه مرکزی

آدرس: خیابان کارگر شمالی، پایین تر از چهار راه فاطمی، پلاک 1258، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:

02166436070 

22 - 02166903913

ایمیل: info@tefalservice.com

شعبه سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد - میدان فرهنگ

شماره تماس:

02122145135

02122142489

ایمیل: info@tefalservice.com 

درباره ما

گروه خدمات پس از فروش مولینکس و تفال از سال 1370 کار خود را در رشته تعمیرات لوازم برقی خانگی شروع کرد. با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات، نگهداری و خدمات پس از فروش لوازم برقی خانگی از جمله مولینکس و تفال توانسته ایم بهترین و شایسته ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم.

   

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
کل بازدید
174
253
2527
4732
8486
381438

پیش بینی امروز
264

4.96%
34.61%
3.61%
0.38%
0.05%
56.38%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):7
7 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما34.200.218.187