اشتراک گذاری در تلگرام

علت نچرخیدن سینی ماکروفر و راه حل رفع آن

مهم است که سيني ماكروفر حرکت کند تا غذا به طور یکنواخت گرم شود. اگر چرخش سيني مایکروفر شما در حال چرخش نیست ، ممکن است علل و راه حل های ذکر شده در ذيل زمینه کمک کننده اي براي شما باشد:

 1- مشكل موتور تورنتبل 
اولین و شایع ترین دلیل عدم چرخش مسئله ای در مورد موتور تورنت است، برای بررسی این، می توانید از یک مولتی متر برای استمرار استفاده کنید. برای انجام این کار، نکات داده شده را دنبال کنید:
- درب مایکروویو را باز کنید و سینی شیشه ای و حلقه پشتیبانی را جدا کنید

- برای جدا کردن پیچ ها از قسمت عقب مایکروویو از پیچ گوشتی استفاده کنید

- سیم را با فشار دادن پلاگین جدا کنید و سپس صفحه پایین را کنار بگذارید

- اکنون از پیچ گوشتی استفاده کنید تا پایانه ها را از سیم های موتور تورنت خاموش کنید

- پایانه های موتور را با پایانه های مولتی متر متصل کنید و استمرار را بررسی کنید

- اگر تداوم وجود ندارد ، ممکن است نیاز به تعویض موتور داشته باشید، اما اگر پیوستگی داشته باشد، ممکن است دلیل دیگری داشته باشد

2- مشکل اتصال جفت سینی شیشه ای
یکی دیگر از دلایل عمده عدم چرخش، مشکل اتصال سینی شیشه ای است. اتصال ممکن است شکسته یا از بین برود. بیشتر اجاق ها و مایکروفر ها دارای یک تورنت شیشه ای گرد هستند که توسط یک کوپلر محور موتور و همچنین یک راهنمای غلتکی تغذیه می شود، بیشتر واحدها دارای یک کوپل سه جانبه هستند که جدا کردن آن از شافت موتور به راحتی انجام می شود

3- پشتیبانی از سینی شیشه ای
اگر چرخش مایکروفر شما کار نمی کند، ممکن است پشتیبانی سینی شیشه ای شکسته یا از بین برودبرای بررسی این مسئله، محور موتور محرک را به آرامی بیرون بکشید تا پشت سینی را برای هر نوع مشكل بازرسی کنید، اگر به نظر می رسد آسیب دیده است، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید

4- راهنمای غلتک
مسئله غلتک نیز می تواند دلیل عدم چرخش ماكروفر باشد، این قسمت مستقیماً در زیر سینی شیشه قرار دارد و به این سینی کمک می کند تا هنگام چرخش در مسیر بماند، این قسمت برای چرخاندن تورنتابل با کوپلر کار می کند.
به منظور بررسی این مسئله، سینی شیشه را بیرون آورده و در مورد ترک، آسیب و یا سایش بازرسی کنید. در صورت فرسودگی، ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید

5- جلوگیری از توقف حرکت تورنت
یکی دیگر از دلایل احتمالی عدم چرخش مایکروفر می تواند انسداد در مسیر باشد، بعضی اوقات ممکن است ذرات خاصی در زیر تورنت گیر کنند و این می تواند باعث انسداد در حرکت آن شود.
برای این کار، شاید شما نیاز به تمیز کردن تورنت داشته باشید. سینی شیشه ای و همچنین راهنمای گردونه گرد را بردارید، هر دوی آنها را در آب گرم و صابون بشویید تا هر چیزی که باعث انسداد شود برداشته شود.

 اکنون که می دانید شایع ترین دلایل عدم چرخش مایکروویو چيست، می توانید به راحتی با توجه به علت آن مسئله را برطرف کنید. شما باید به طور مرتب ماكروفر را تمیز کرده و حفظ کنید تا بهترین عملکرد را از آن بدست آورید. اگر مایکروویو شما در حال چرخش نیست ، می توانید با یک متخصص برای تعمیر و تعویض تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

شعبه مرکزی

آدرس: خیابان کارگر شمالی، پایین تر از چهار راه فاطمی، پلاک 1258، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:

02166436070 

22 - 02166903913

ایمیل: info@tefalservice.com

شعبه سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد - میدان فرهنگ

شماره تماس:

02122145135

02122142489

ایمیل: info@tefalservice.com 

درباره ما

گروه خدمات پس از فروش مولینکس و تفال از سال 1370 کار خود را در رشته تعمیرات لوازم برقی خانگی شروع کرد. با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات، نگهداری و خدمات پس از فروش لوازم برقی خانگی از جمله مولینکس و تفال توانسته ایم بهترین و شایسته ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم.

   

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
کل بازدید
165
253
2518
4723
8486
381429

پیش بینی امروز
288

4.96%
34.61%
3.61%
0.38%
0.05%
56.38%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):3
3 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما34.200.218.187