اشتراک گذاری در تلگرام

خاموش شدن ماكروفر پس از چند ثانيه: علل و راه حل ها

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در مورد مایکروویو ها بوجود می آید ، خاموش شدن آن بعد از چند ثانیه است. در صورت خاموش شدن مایکروفر پس از چند ثانیه دلايل زير ميتواند علت ايجاد اين مشكل باشند

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در مورد مایکروویو ها بوجود می آید ، خاموش شدن آن بعد از چند ثانیه است. در صورت خاموش شدن مایکروفر پس از چند ثانیه دلايل زير ميتواند علت ايجاد اين مشكل باشند:
1 - مشکل در سوئیچ درب مایکروویو
یکی از شایع ترین دلایل خاموش شدن مایکروفر پس از چند ثانیه می تواند مشکل در سوئیچ درب مایکروویو باشد. هرکدام از سوییچ های درب را برای سوزاندن یا قوس الکتریکی بررسی کنید. اگر هیچ نشانه قابل مشاهده ای از این امر مشاهده نکردید ، می توانید یک مولتی متر بگیرید و سوئیچ را برای استمرار آزمایش کنید. اگر تداوم مشاهده نکنید یا علائم سوختن وجود دارد ، ممکن است مجبور شوید سوئیچ درب را تعویض کنید.

2- مشکل در صفحه اصلی کنترل
مسئله احتمالی دیگر که می تواند مایکروفر شما را بعد از چند ثانیه خاموش کند ، می تواند یک مشکل در صفحه اصلی کنترل باشد. اما قبل از بررسی صفحه کنترل ، ابتدا باید تمام قسمت های دیگر را بررسی کرده و از انجام سیم کشی و غیره به درستی اطمینان حاصل کنید. حتی در این صورت مشکل برطرف نشد ، در این حالت می توانید صفحه اصلی کنترل اصلی را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. در صورت عدم تداوم، آن را جایگزین کنید.

3- مشكل در کنترل پنل یا صفحه لمسی
اگر مایکروفر بعد از چند ثانیه خاموش شود ، می توانید کنترل پنل یا صفحه لمسی را نیز بررسی کنید. برای انجام این کار ، شاید لازم باشد که هر یک از دکمه ها را فشار دهید. اگر فقط چند دکمه وجود دارد که جواب می دهد و بقیه عمل نميكنند، ممکن است مشکل با تاچ پد باشد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

4- ترانسفورماتور ولتاژ خراب است
اگر ترانسفورماتور خراب شود ، پس از چند ثانیه می تواند مشکل خاموش شدن مایکروفر را ایجاد کند. در این حالت ، ممکن است دستگاه بوی بدی بدهد. اما اشتباه نکنید که خود ترانسفورماتور را تعویض کنید زیرا حتی پس از قطع شدن، برق زیادی را نیز در خود نگه می دارد،یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا در مایکروویو وجود دارد که برای شارژ مگنترون ولتاژ بالایی تولید می کند. با شارژ مگنترون امواج رادیویی که از طریق راهنمای موج حرکت می کنند ساطع می شود و برای پخت و پز یا گرم کردن غذای شما وارد منطقه غذا می شود، اگر مایکروویو برای چند ثانیه کار کند و متوقف شود ، ممکن است ترانسفورماتور ولتاژ بالا در مدار خود کوتاه باشد، براي رفع اين مشكل با یک متخصص تماس بگیرید.

5- فن خنک کننده معیوب
یک فن در داخل مایکروویو وجود دارد که برای خنک نگه داشتن مگنترون و سایر وسایل مدار کار می کند. بنابراین اگر مایکروویو شروع شود اما پنکه روشن نشود، ممکن است به دلایل ایمنی به طور خودکار متوقف شود.

6- دریچه مسدود شده
مایکروویو همچنین دارای هوای هوا برای خنک نگه داشتن آن است. اگر این دریچه از چربی و گرد و غبار گرفتگی شود ، مایکروویو به درستی کار نخواهد کرد. مایکروویو به دلایل ایمنی به طور خودکار خاموش می شود. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل ، دریچه را با برس تمیز کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شعبه مرکزی

آدرس: خیابان کارگر شمالی، پایین تر از چهار راه فاطمی، پلاک 1258، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:

02166436070 

22 - 02166903913

ایمیل: info@tefalservice.com

شعبه سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد - میدان فرهنگ

شماره تماس:

02122145135

02122142489

ایمیل: info@tefalservice.com 

درباره ما

گروه خدمات پس از فروش مولینکس و تفال از سال 1370 کار خود را در رشته تعمیرات لوازم برقی خانگی شروع کرد. با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات، نگهداری و خدمات پس از فروش لوازم برقی خانگی از جمله مولینکس و تفال توانسته ایم بهترین و شایسته ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم.

   

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
کل بازدید
144
253
2497
4702
8486
381408

پیش بینی امروز
240

4.96%
34.61%
3.61%
0.38%
0.05%
56.38%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):13
13 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما34.200.218.187