اشتراک گذاری در تلگرام

علت صداي زياد ماكروفر

آیا هنگام روشن و خاموش شدن ، سر و صدایی جزئی مشاهده کرده اید؟ مطمئن نیستید که دلیل آن چیست؟ موارد زیر دلیل اصلی صدای بلند یا پر سر و صدا بودن مایکروفرشماست.

اجاق های مایکروویو، پس از یخچال و فریزر، رایج ترین لوازم خانگی هستند. از آنجایی که اغلب برای گرم کردن غذا مورد استفاده قرار می گیرد، مطمئناً برخی از مشکلات مایکروفر پس از چند سال استفاده از آن بوجود می آیند. یکی از اولین نشانه های مشکل مایکروفر زمانی است که دستگاه شروع به ایجاد صداهای عجیب می کند.

آیا هنگام روشن و خاموش شدن ، سر و صدایی جزئی مشاهده کرده اید؟ مطمئن نیستید که دلیل آن چیست؟ موارد زیر دلیل اصلی صدای بلند یا پر سر و صدا بودن مایکروفرشماست.

1- مشکل در جدول چرخش

 شایع ترین دلیل ایجاد سروصدای مایکروفر، مشکل در جدول چرخش است. استفاده مداوم و همچنین سن دستگاه می تواند جدول چرخش شما را مشکل ساز کند. برای حل این مشکل می توانید آن را بیرون بیاورید و دوباره آن را محکمتر برگردانید. اما اگر مشکل برطرف نشود ، ممکن است لازم باشد با یک تکنسین تماس بگیرید تا یا خطا را برطرف کند یا جدول چرخش را به طور کلی جایگزین کند.

2- مشکل لوله مگنترون

اگر صدایی در حال رشد یا بلند شنیده اید که هنگام پخت و پز یا گرم کردن مواد غذایی از مایکروفربیرون می آید ، این سیگنال است که ممکن است لوله مگنترون دچار نقص شده باشد. این لوله اساساً کار ایجاد فرکانس را که در نتیجه مواد غذایی پخته می شود ، انجام می دهد. هنگامی که وضعیت خوبی نداشته باشد، دستگاه پر سر و صدا می شود و ممکن است نشان دهنده این باشد که لوله نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. مگنترون ممکن است از کار بیفتد یا در حال سوختن باشد. برای تعمیر یا تعویض  شاید لازم باشد با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

3- مشكل موتور همزن

مسئله احتمالی دیگر که می تواند مسئول صداهای بلند از مایکروفر باشد، مشکلات موتور همزن است. همزن چیزی نیست جز پره فلزی که انرژی چرخش مایکروفر را با چرخش توزیع می کند. این امر منجر به گرم شدن یا پختن مواد غذایی می شود، اما موتور همزن با افزایش سن می تواند کم کار کند ممکن است شروع به انتشار نوعی صدا کند. در این حالت ، ممکن است لازم باشد با مراجعه به یک متخصص آن را جایگزین کنید.

4- فن موتور

یک مایکروفر پر سر و صدا می تواند نشانه این باشد که موتور همزن فرسوده شده است. همزن یک تیغه فلزی است که به آرامی چرخانده می شود تا انرژی مایکروویو را به یک الگوی تصادفی در داخل مایکروفر منحرف کند. با نزدیک شدن به پایان عمر ، شروع به ایجاد صداهای غیرمعمول می کند.

درپوش موتور فن را برداشته و سعی کنید تیغه های فن را با استفاده از یک شی بچرخانید. اگر هنوز چرخانده نشود ، به این معنی است که فن موتور معیوب است و نیاز به تعویض دارد. همچنین اگر چرخانده و به طور مداوم متوقف شود ، زمان آن است که فن فن موتور را تعویض کنید

بدون همزن ، مایکروویو غذا را به طور مساوی گرم نمی کند ، بنابراین باید جایگزین شود

 

 

 

 

 

 

 

 

شعبه مرکزی

آدرس: خیابان کارگر شمالی، پایین تر از چهار راه فاطمی، پلاک 1258، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:

02166436070 

22 - 02166903913

ایمیل: info@tefalservice.com

شعبه سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد - میدان فرهنگ

شماره تماس:

02122145135

02122142489

ایمیل: info@tefalservice.com 

درباره ما

گروه خدمات پس از فروش مولینکس و تفال از سال 1370 کار خود را در رشته تعمیرات لوازم برقی خانگی شروع کرد. با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات، نگهداری و خدمات پس از فروش لوازم برقی خانگی از جمله مولینکس و تفال توانسته ایم بهترین و شایسته ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم.

   

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
کل بازدید
155
253
2508
4713
8486
381419

پیش بینی امروز
288

4.96%
34.61%
3.61%
0.38%
0.05%
56.38%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):5
5 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما34.200.218.187