اشتراک گذاری در تلگرام

روشن نشدن ماكروفر

ممکن است در تعویض درها مشکلی ایجاد کنید. سوئیچ های درب ، که اغلب به عنوان سوئیچ های اصلی اتصال اولیه یا ثانویه از آن یاد می شوند ، در هنگام قرار گرفتن در درب در مایکروویو ، اجزای مختلفی را در مایکروویو تأمین می کنند و هنگام باز شدن درب ، برق را قطع می کند.

دلايلي كه سبب روشن نشدن ماكروفر ميشوند:

سوئیچ درب

اگر اجاق مایکروویو شما شروع نمی شود ، ممکن است در تعویض درها مشکلی ایجاد کنید. سوئیچ های درب ، که اغلب به عنوان سوئیچ های اصلی اتصال اولیه یا ثانویه از آن یاد می شوند ، در هنگام قرار گرفتن در درب در مایکروویو ، اجزای مختلفی را در مایکروویو تأمین می کنند و هنگام باز شدن درب ، برق را قطع می کند. بعضی اوقات ممکن است وقتی سوئیچ درب خراب شود ، صفحه نمایش و كنترل ها ممکن است سالم به نظر برسند ، اما اجاق گاز کار نمی کند. سوئیچ های قفل در داخل کابینت قرار دارند و توسط قلاب یا چفت بر روی درب فعال می شوند. واحد را جدا کرده و کابینت را بردارید. سوئیچ های interlock دارای سیم هایی هستند که به ترمینال هایی متصل شده اند که مشترک (C) هستند و معمولاً باز هستند. می توانید سوئیچ ها را برای استمرار با استفاده از چند متر بررسی کنید. با فشار دکمه محرک ، باید تداوم بین این پایانه ها را مشاهده کنید. در صورت عدم تداوم ، سوئیچ نیاز به تعویض دارد. شما همچنین باید تأیید کنید که قلاب درب در هنگام بسته بودن محرک کلید سوییچ را فعال ميكند و در صورت لزوم آن را تنظیم یا جایگزین کنید.

فیوز سرامیکی

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه خالی است ، ممکن است مشکل فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی برای محافظت از اجزای اجاق مایکروویو در صورت وجود نوسانات شدید برق یا در صورت بروز نقص مهم در یکی از اجزای داخلی ، از آن استفاده می شود. هنگامی که فیوز خراب شود ، قدرت در کنترل مایکروویو قطع می شود و غیر کاربردی می شود. فیوز سرامیکی در داخل کابینت در نزدیکی محل ورودی سیم برق قرار دارد. اگر فیوز بدون هیچ دلیل مشخص خراب شده است ، قبل از تعویض فیوز ، اجزای اصلی مانند مگنترون ، دیود ولتاژ بالا ، خازن و ترانسفورماتور و ترمینال های سیم همراه را بررسی کنید. اگر فیوز هنگام باز کردن یا بستن درب موفق نشد ، سوئیچ درب کوتاه ، سوئیچ مانیتور یا تنظیم نادرست مونتاژ قفل درب را بررسی کنید. در تعویض این فیوز فقط از شماره قطعه پیشنهادی تولید کنندگان استفاده کنید.

فیوز حرارتی یا قطع کردن

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود ، ممکن است در قطع حرارتی مشکلی داشته باشید. اجاق های مایکروفر (مایکروویو) از یک یا چند برش حرارتی که بعضاً فیوزهای حرارتی نامیده می شوند ، استفاده می کنند تا از گرمای بیش از حد اجاق ها محافظت کنند. آنها در داخل کابینت ، اغلب نزدیک حفره اجاق گاز یا مگنترون قرار دارند. اگر قطع حرارتی خراب شود ، برق به کنترل ها یا خروجی های کنترل فرستاده نمی شود. واحد را جدا کرده و کابینت را بردارید. فیوز حرارتی یا بریده شده را پیدا کرده و سیم ها را از پایانه ها جدا کنید. تداوم را با چند متر بررسی کنید و در صورت عدم نشان دادن قسمت ، آن را تعویض کنید. توجه داشته باشيد که فن خنک کننده عملکردی داشته باشد و جریان هوا هم  محدود نمی شود.

مجمع قفل درب

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود ، ممکن است در مونتاژ قفل درب مشکلی ایجاد کنید. مونتاژ قفل درب معمولاً از دو قلاب تشکیل شده است که از درب بیرون زده و در قسمت نگهدارنده سوئیچ درب نصب شده در قاب مایکروویو قرار دارد. برای تأمین برق کنترلها ، قلاب ها با سوئیچ درها تماس خواهند گرفت و همچنین روی نگهدارنده قفل کنید تا درب بسته شود. مونتاژ چفت معمولاً از پلاستیک ساخته شده است و معمولاً دارای چشمه ای متصل به منظور ایجاد تنش نزولی جهت نگه داشتن قلاب ها می باشد. اگر هریک از قلاب ها شکسته شده باشد یا هیچ گونه تنشي نداشته باشد ، ممکن است سوئیچ ها درگیر نشوند. اگر این اتفاق بیفتد ، اجاق گاز روشن نمی شود و ممکن است نیاز به تعویض مونتاژ داشته باشید. واحد را از آن جدا کرده و پانل درب داخلی را برای دسترسی به قفل درب جدا کنید.

 

هنوز مطمئن نیستید کدام قسمت خراب است؟ ما می توانیم خدمات عيب يابي و تعمير رابا بالاترين كيفيت انجام بدهیم.

 

 

 

شعبه مرکزی

آدرس: خیابان کارگر شمالی، پایین تر از چهار راه فاطمی، پلاک 1258، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:

02166436070 

22 - 02166903913

ایمیل: info@tefalservice.com

شعبه سعادت آباد

آدرس: سعادت آباد - میدان فرهنگ

شماره تماس:

02122145135

02122142489

ایمیل: info@tefalservice.com 

درباره ما

گروه خدمات پس از فروش مولینکس و تفال از سال 1370 کار خود را در رشته تعمیرات لوازم برقی خانگی شروع کرد. با بیش از 25 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیرات، نگهداری و خدمات پس از فروش لوازم برقی خانگی از جمله مولینکس و تفال توانسته ایم بهترین و شایسته ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم.

   

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید این ماه
بازدید ماه قبل
کل بازدید
153
253
2506
4711
8486
381417

پیش بینی امروز
264

4.96%
34.61%
3.61%
0.38%
0.05%
56.38%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):6
6 مهامانان
هیچ عضوی آنلاین نیست

آی پی شما34.200.218.187